انبه زاهدان

سوغات زاهدان

سوغات زاهدان در این مقاله برای افرادی که با تور زاهدان همسفر هستند معرفی شده‌اند. زاهدان شهری در جنوب شرقی ایران است که مرکز استان سیستان و بلوچستان می‌باشد. این شهر جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. اگر می‌خواهید شهری متفاوت را که قدمتی چندین ساله دارد و جاذبه‌های گردشگری آن را کمتر توریستی مشاهده کرده است تماشا کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به این منطقه گرمسیری سفر کنید و زیبایی‌های زاهدان را نظاره‌گر باشید.

سوغات زاهدان مختص این منطقه هستند و افرادی که سفر به زاهدان را در پیش رو دارند می‌توانند این سوغاتی‌ها را خریداری کرده و برای دیگران نیز تحفه‌ای از این شهر زیبا به ارمغان ببرند.

 

 

لندو یکی از خوشمزه‌ترین سوغات زاهدان

لندو یکی از شیرینی‌های طبیعی است که با استفاده از خرما تهیه می‌شود. این شیرینی یک میان وعده مقوی است و برای پذیرایی در مهمانی‌ها و مراسم‌های مختلف می‌توانید آن را استفاده کنید. برای تهیه این نمونه از سوغات زاهدان به خرما، گندم و کنجد نیاز دارید.

در اولین مرحله از تهیه لندو باید هسته خرما را جدا کرده و خرماها را له کنید. سپس گندم بود داده شده را در حالی که هنوز گرم است به خرما بیفزایید. در نهایت باید کنجد را به مواد اضافه کنید و پس از این که خوب مواد لندو را مخلوط کردید، آن‌ها را زیر جسمی سنگین قرار دهید تا فشرده شوند و خوب با هم ترکیب شوند.

این شیرینی برخلاف شیرینی‌های موجود در بازار بدون هیچ شکری تهیه می‌شود و با وجود کنجد و خرمایی که در تهیه لندو استفاده می‌شود، این شیرینی سنتی زاهدان خواص بسیاری دارد.

افرادی که می‌خواهند یک خوراکی سالم را برای دوستان و آشنایان خود به ارمغان ببرند این خوراکی مقوی را انتخاب می‌کنند.

انبه زاهدان

انبه میوه‌ای خوشمزه و خاص است که در مناطق گرمسیری کشت می‌شود. در میان سوغات زاهدان نام این میوه منحصر به فرد نیز دیده می‌شود. انبه سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است و مصرف آن برای بدن بسیار مفید می‌باشد. این میوه سطح انسولین را در بدن تنظیم می‌کند و برای کاهش کلسترول مناسب است.

مصرف انبه خطر ابتلا به انواع سرطان را کاهش می‌دهد و برای تقویت قدرت بینایی بسیار موثر است افرادی که انبه مصرف می‌کنند پوستی شاداب‌تر دارند و کمتر از هم سن و سال‌های خود به نظر می‌رسند.

اگر می‌خواهید یک سوغاتی خاص را با خود به ارمغان ببرید به شما پیشنهاد می‌کنیم انبه زاهدان را مد نظر داشته باشید.

ادویه زاهدان

یکی از خوراکی‌هایی که بسیاری از توریست‌ها به آن به عنوان سوغات زاهدان توجه نشان می‌دهند، ادویه است. با توجه به این که زاهدان مرکز یک استان مرزی در شرق کشور است، افراد زیادی از کشورهای مختلف با این منطقه در ارتباط هستند و به واسطه این ارتباط‌ها ادویه‌های مختلفی که در دستور پخت غذاهای هندی یا پاکستانی به چشم می‌خورد در این شهر دیده می‌شود.

آچار گوشت یکی از ادویه‌های سرشناس این منطقه است که از تخم شنبلیله، تخم گشنیز، سیاه دانه، فلفل قرمز، زردچوبه و نمک تشکیل شده است. اگر علاقه‌مند هستید که از بین سوغاتی‌های این شهر یک ادویه خاص را برای آشنایان خود به ارمغان ببرید، این امکان را خواهید داشت که آچار گوشت را از بازار زاهدان خریداری کرده و با خود ببرید.

از دیگر سوغات زاهدان می‌توان به خرما و کلوچه خرمایی اشاره کرد که توریست‌ها آن‌ها را هنگام سفر به این شهر تهیه می‌کنند.