اسکارپا

اسکارپا

محصولات اسکارپا scarpa

معرفی برند اسکارپا:

شرکت اسکارپا در سال 1938 میلادی توسط خانواده پاریسوتا در کشور ایتالیا تاسیس شد. این شرکت در ابتدای فعالیت خود به صورت یک کارگاه کوچک به تولید کفش های دست دوز فعالیت داشت و به تدریج و با رشد و گسترش این کمپانی امروزه برند اسکارپا به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده کفش های کوهنوردی در دنیا شناخته شده است. با توسعه فعالیت این کمپانی و استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا در زمینه علوم فیزیک، شیمی، پزشکی و محیط زیست و با بهره گیری از زیباترین طراحی ها در تولید محصولات خود توانسته گامی بلند در سطح بین المللی بردارد و تولیدات فوق العاده با کیفیت و مدرنی را به بازار جهانی عرضه کند.

شرکت اسکارپا انواع گوناگونی از کفش ها از قبیل کفش پیاده روی، کفش‌های هیمالیانوردی و آلپاین جهت استفاده کوهنوردان و گردشگران را تولید می‌کند. پیشرفت شرکت اسکارپا همچنان ادامه دارد و این برند امروزه تبدیل به یک پیشرو در جهان برای طراحی و تولید کفش های کوهستانی و گردشگری با ارائه طیف وسیعی از محصولات بدل شده است.

معرفی محصولا اسکارپا:

شرکت ایتالیایی اسکارپا جزو فعال ترین شرکت های تولید کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی در جهان محسوب می شود. در حال حاضر دو نمونه از تولیدات این شرکت، یکی در رده کفش های فنی و تکنیکال و دیگری در رده کلاسیک و نیمه فنی جزو پر طرفدارترین تولیدات این کمپانی می باشند.

 

کفش Ribelle-Mountain-Tech-OD شرکت اسکارپا در سری کفش های تکنیکال و فنی فوق سبک قرار دارد. این کفش مناسب برای صعودهای سبک می باشد. به واسطه استفاده از نوعی الیاف مصنوعی با قابلیت ارتجاعی بسیار زیاد و همچنین نفوذ ناپذیری آن این مدل کفش فوق العاده راحت در ناحیه مچ، ساق و روی پا می باشد. انعطاف پذیری بالای مچ در این مدل کفش اسکارپا امکان مانورهای سریع و حرکت های انفجاری را به راحتی امکانپذیر می کند. در واقع این مدل کفش با طراحی ویژه و کیفیت بالا راه را برای تولید نسل جدید تولید کفش های کوهنوردی و صعودهای آلپی باز کرده است.

به طور کلی کفش مدل Ribelle کمپانی اسکارپا ویژه کوهنوردان حرفه ای می باشد که سبک بودن و چسبندگی کفش برایشان خیلی مهم است. ویژگی دیگر این مدل کفش با استفاده از لایه میانی و جاذبه ضربه پلی یورتان سبک و عاج های بسیار مدرن چسبندگی بالایی برای سطح های خشک و خیس را داراست. همچنین با طراحی و تعبیه شکاف هایی در قسمت پاشنه کفش عبور از مسیرهای فنی و یخ زده را آسان می کند.

 

 

یکی دیگر از کفش های پرطرفدار کمپانی اسکارپا با عنوان Scarpa Phantom از مدل کفش های صعودهای بلند می باشد. در این نوع کفش از تکنولوژی کفش های سنگین زمستانی استفاده شده است. وجود زیپ های ضد آب در این کفش که مقاومت بسیار بالایی در نفوذ آب و یخ دارد از ویژگی های منحصر به فرد این کفش می باشد. از دیگر ویژگی های این کفش استفاده از لایه از آلومینیم از نفوذ سرما به داخل کفش جلوگیری می کند. همچنین به کارگیری الیاف نارگیل و فیبر کربن در این کفش سبب سبک شدن و راحتی کوهنوردان جهت صعودهای طولانی و سنگین می شود. مدل Phantom 8000 کفش اسکارپا با وزن 1310 گرم یکی از سبک ترین کفش های هیمالیانوردی در جهان محسوب می شود.