کلمن

معرفی برند کلمن

لوازم کوهنوردی و کمپینگ کلمن

معرفی برند کلمن:

یکی از شاخص ترین برندهای لوازم کوهنوردی و کمپینگ در دنیا شرکت آمریکایی کلمن می باشد که سابقه طولانی در تولید و ارائه این محصولات دارد. شرکت کلمن در سال 1909 میلادی توسط ویلیام کافین کلمن در شهر نیویورک آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در ابتدای فعالیت خود شروع به تولید فانوس هایی با روشنایی بالا جهت روشن کردن زمین های فوتبال و محل مسابقات اسب دوانی می کند.

با پایان یافتن جنگ جهانی دوم شرکت کلمن فعالیت خود را در سطح بالاتری از سر می گیرد و شروع به تولید لوازم کمپینگ برای سفرهای طولانی و صعودهای کوهنوردی می کند. اجاق های کمپینگ کلمن، یکی از لوازمی بوده که به سرعت مورد علاقه گردشگران و کوهنوردان قرار می گیرد. در سال 1957 میلادی این شرکت یخدان های منحصر به فردی را تولید و عرضه کرد. یخدان های این شرکت که امروزه نیز در سطح انبوهی تولید می شود دارای محفظه پلاستیکی بوده که از چند لایه پلاستیک فشرده و گرمادیده می باشد. سبکی و شست شوی راحت، همراه با کیفیت بالا از خصوصیات این یخدان می باشد.

شرکت کلمن در ادامه تولیدات خود در سال 1962 ساخت چادرهای مخصوص کوهنوردی و گردشگری را آغاز می کند. به دلیل کیفیت بالای این چادرها در قرن بیست و یکم و عصر حاضر در تعداد انبوهی و در سطح بین المللی عرضه می شود.

از دیگر محصولات مهم شرکت کلمن کوله پشتی ویژه کوهنوردی و گردشگری می باشد. این نوع کوله پشتی به شکل خاص و متقاوت نسبت به برندهای دیگر تولید و ارائه می شود و طرفداران زیادی دارد. به علت تفاوت های فیزیکی بین خانم ها و آقایان این شرکت کلمن توانسته کوله پشتی هایی ویژه خانم ها و آقایان تولید کند. استخوان بندی خانم ها عموماً ریز تر نسبت به آقایان بوده و شکل پایین تنه آنها متفاوت بوده و سرشانه های بزرگی ندارند. به همین دلیل این شرکت کوله پشتی مخصوص خانم ها طراحی و تولید کرده است که دارای بندهای کوله نزدیک به هم و شکل کمربند آن قوس دار و باریک بوده تا کوله بتواند به راحتی روی استخوان لگن خانم ها بنشیند.

یکی از نکات مهم در هنگام خرید کوله پشتی حجم داخلی آن می باشد. سه عامل اساسی در انتخاب نوع کوله پشتی توسط کوهنوردان شامل مدت زمان کوهنوردی، فصل صعود و حجم وسایل مورد نیاز آنها می باشد. کوله پشتی های برند کلمن این شاخصه را داراست که بتواند بیشترین حجم وسایل مورد نیاز یک کوهنورد در تمامی فصل ها و برای مدت زمان طولانی را در خود جای دهد. همچنین به علت جنس خاص پارچه کوله پشتی از ورود رطوبت و باران به داخل آن محافظت می کند. طراحی کوله پشتی کلمن به گونه ای است که حمل آن در مسیرهای طولانی  بسیار راحت و بدور از ایجاد خستگی برای کوهنورد می باشد.

از دیگر ویژگی های کوله پشتی کلمن قابلیت تنظیم آن می باشد. این شرکت در سه سایز بزرگ، کوچک و متوسط کوله پشتی های خود را تولید می کند. این مزیت موجب شده تا با انتخاب مناسب سایز کوله پشتی و قابلیت تنظیم شدن آن، انتقال وزن بار کوله پشتی به طور صحیح روی بدن کوهنورد صورت گیرد. به طوری که بیش از 80 درصد وزن بار کوله بر روی پایین کمر و ناحیه لگن کوهنورد انتقال پیدا می کند و شانه های کوهنورد با تنظیم بندهای متصل به کوله پشتی بیشتر در کنترل بار کوله نقش دارند.